Ruhi Artantaş'dan 'Kantinlerden 1 yıl kira alınmasın' talebi

Ruhi Artantaş'dan 'Kantinlerden 1 yıl kira alınmasın' talebi

Ruhi Artantaş, Salgın sebebiyle okulların martta kapandığını hatırlatarak, kantinci esnafının zor günler geçirdiğini ve 1 yıl süreyle devlet, okul kantinlerinden kira alınmaması gerektiğini söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle kantinci esnafının zor günler geçirdiğini belirterek, "Kantinci esnafının ayakta kalması için 1 yıl süreyle devlet, okul kantinlerinden kira almamalı." ifadesini kullandı. 

Artantaş, yapmış olduğu yazılı açıklamada, salgın sebebiyle okulların martta kapandığını hatırlatarak, kantinci esnafının bu durumdan olumuz etkilendiğini bildirdi.

Esnafın, salgın sebebiyle biriken iş yeri ve ev kirasını, elektrik, su, ısınma, vergi, işçi ücreti, Bağ-Kur, SGK ve diğer borcunu ödeyemez duruma geldiğini belirten Palandöken, "Kantin kiralarına 1 yıl süreyle artış yapılmaması ve kira indirimine gidilmesi isteklerine rağmen bazı kantin kiralarında % 100'ün üstünde fahiş kira artışları yapıldı.

Kantinci esnafının ayakta kalması için 1 yıl süreyle devlet, okul kantinlerinden kira almamalı." değerlendirmesinde bulundu. 

Ruhi Artantaş, kantinci esnafının, okullar açıldığında gerekli tüm hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya hazır olduğunu kaydetti.

Haber Tahir Kavri

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekir.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi